Zbieramy surowce wtórne!

Drodzy uczniowie, Szanowni rodzice!

Od 15 września 2016r. do 31 maja 2017r. nasza szkoła przystępuje do konkursu  „SEGREGUJESZ – Nagrody ZYSKUJESZ”, którego organizatorem jest Firma Eco Recycling Radosław Wróbel, ul. Gorzowska 8, 74-400 Dębno. Cele konkursu to:

  • zachęcanie wszystkich do prowadzenia selektywnej zbiórki surowców wtórnych,
  • wyrobienie nawyku segregacji odpadów w miejscu ich wytwarzania, czyli w gospodarstwach domowych i szkole,
  • wykształcanie i utrwalanie zachowań proekologicznych,
  • przeciwdziałanie zaśmiecaniu najbliższego otoczenia

Konkurs polega na zebraniu przez uczniów szkół jak największej ilości surowców wtórnych w przeliczeniu na jednego ucznia.

Należy zbierać:

  • Makulaturę:

– gazety, czasopisma, ulotki, katalogi,

– książki,  zeszyty,  papier biurowy,

– tekturowe i kartonowe pudełka.

  • Plastikowe czyste butelki typu PET (  przezroczyste, zielone, niebieskie).
  • Nakrętki.
  • Baterie

– wszystkie rodzaje baterii wyłączając akumulatory i baterie telefonów komórkowych

Nie zbieramy!: papieru z folią, papierków po cukierkach, papierów zatłuszczonych i brudnych, worków po cemencie, zaprawach budowlanych, opakowań po mleku lub sokach, tapet, kalki, celofanu, pustych opakowań po : szamponach, kremach płynach do kąpieli, płynach do naczyń, opakować po środkach chemicznych, kartonów po napojach , mleku i innych produktach spożywczych, styropianu, celofanu, doniczek i foremek plastikowych, zabawek, opakowań po jogurcie, śmietanie i maśle oraz szkła.

Surowce wtórne dostarczamy do szkoły w każdą środę w godz. 9.00 – 12.00.

Wejście od podwórka.

Dziękujemy

%d bloggers like this: