Wycieczka do Parku Narodowego „Ujście Warty”

 

Wycieczka do Parku Narodowego „Ujście Warty”

24.04.2017r. i 25.04.2017r. uczniowie klas czwartych wraz z nauczycielami: Joanną Kamińską, Markiem Jundziłł, Krystyną Smolik i Kamilą Witkowską – Drążyk uczestniczyli w wycieczce do pobliskiego Parku Narodowego „Ujście Warty”, który znajduje się przy zachodniej granicy, tam gdzie Warta wpada do Odry. Słynie z unikatowych w skali europejskiej terenów, będących prawdziwym królestwem ptaków wodno – błotnych. Spiętrzające się rokrocznie wody Warty zalewają łąki na przestrzeni wielu kilometrów tworząc wiosną olbrzymie mokradła. Zbierają się tu tysiące gęsi, żurawi, perkozów, kormoranów, bocianów, mew i wielu innych ptaków. W Budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chyrzynie czwartoklasiści na początku zapoznali się z historią parku narodowego i jego bogactwem przyrodniczym. Następnie na wieży widokowej odbyły się zajęcia z przyrządami przyrodniczymi. Ich zadaniem było obserwować otoczenie za pomocą gołego oka, lornetki i lunety oraz zapisać poczynione obserwacje, wyciągając wnioski. Najwięcej emocji wywołały warsztaty z bezkręgowcami. Uczniowie musieli najpierw je wyłowić z pobliskiego jeziorka, a następnie obserwować w laboratorium pod binokularem i za pomocą lupy. Uczyli się również ich rozpoznawać i klasyfikować do określonej grupy. Wizyta w parku narodowym okazała się interesującą lekcją przyrody. 

Opiekun Szkolnego Koła LOP:

Joanna Kamińska

%d bloggers like this: