Wycieczka do Parku Narodowego „Ujście Warty”

25  kwietnia 2017 r. wraz z wychowawczynią Panią Krystyną Smolik oraz nauczycielką przyrody Panią Kamilą Witkowską – Drążyk pojechaliśmy na wycieczkę do Parku Narodowego „Ujście Warty”. Jest to najmłodszy park narodowy na terenie Polski, którego obszar obejmuje rozlewiska u ujścia rzeki Warty do Odry. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od wysłuchania pani przewodnik, która przekazała nam najważniejsze informacje na temat Parku. Dowiedzieliśmy się m.in., iż został on założony dla ochrony terenów podmokłych, łąk i pastwisk, które są środowiskiem życia wielu gatunków ptaków wodnych i błotnych, a jego symbolem jest gęś zbożowa. Następnie weszliśmy na wieżę widokową, skąd podziwialiśmy piękne krajobrazy i wypatrywaliśmy różnych zwierząt. Potem mieliśmy za zadanie  złowić w  pobliskim kanale wodnym  bezkręgowce. Schwytane okazy wrzucaliśmy do pojemników, a następnie w laboratorium oglądaliśmy  pod mikroskopem. Na koniec mieliśmy trochę czasu na zakup drobnych pamiątek, aby patrząc na nie można było wrócić myślą w to niezwykłe miejsce. Przyjechaliśmy do domu pełni wrażeń i nowych wiadomości, które na pewno będziemy pamiętać na długo.

 Uczniowie klasy IV a

%d bloggers like this: