„Wszędobylska” na Zlocie Chorągwi

Od 9 do 11 września, w malowniczej marinie w Świnoujściu, odbył się Zlot Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP „Wyzwolić Kolory”. W zlocie wzięło udział ponad 1500 harcerzy z całego województwa zachodniopomorskiego, w tym reprezentacja 6 DH „Wszędobylskiej”. Byliśmy podzieleni na dwa zespoły – harcerze młodsi (czyli ci z naszej szkoły) i harcerze starsi (gimnazjaliści, czyli nasi absolwenci). Było bardzo wesoło, gdyż organizatorzy przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji – braliśmy udział m.in. w zajęciach z gotowania na ognisku, konkursie INO, warsztatach gry na bębnach, plażingu (czyli czołganiu się po piachu :)), zwiedzaliśmy okręt wojenny, a także braliśmy udział w rekonstrukcji bitwy na plaży (prawdziwe czołgi, mnóstwo dymu i wybuchów!).

Komary nas trochę nadgryzły, ale mimo wszystko udało się wrócić bezpiecznie do domu. Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań z harcerzami z całej chorągwi!

 

%d bloggers like this: