„Wszędobylska” na Festiwalu „Wojskowa Nuta” w Karsku

11 listopada nasi harcerze z 6 DH „Wszędobylska” im. Felka Pendelskiego wzięli udział w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej „Wojskowa Nuta” w Karsku. Wśród wykonawców piosenek byli przedstawiciele szkół z dwóch powiatów oraz reprezentanci trzech drużyn harcerskich. „Wszędobylscy” wykonali dwa utwory:

  • „Marsz Grenadierów – hymn Plutonu Felek” to mało znana pieśń ułożona przez żołnierzy 3. plutonu 2. kompanii „Rudy” batalionu „Zośka” na kilka dni przed wybuchem powstania. Towarzyszyła ona żołnierzom plutonu „Felek” podczas walk powstańczych – od Woli, przez Stare Miasto, Śródmieście, aż na Czerniaków. Wiele lat po wojnie ocalałym „Felkowcom” udało się odtworzyć słowa, a my próbujemy przywrócić pieśń do życia…
  • „Pytania” to dość nowa pieśń, w której zwracamy się do bohaterów znanych z „Kamieni na Szaniec” i Akcji pod Arsenałem. Rudy, Alek, Zośka to postaci – symbole dla pokoleń Polaków. Dla nas takimi postaciami są też Felek (Pendelski) i Kuba (Konrad Okolski). Dlatego w ostatnim refrenie zwracamy się też do nich…

Jury oceniło występ „Wszędobylskiej” najwyżej. Zdobyliśmy 1 miejsce! Zapraszamy do odsłuchania naszego występu na YouTube.

%d bloggers like this: