Wielki sukces naszej uczennicy - Nadii Jankowskiej

Z wielką radością ogłaszamy, że uczennica naszej szkoły - Nadia Jankowska z kl. VIII b, podopieczna mgr Krystyny Smolik otrzymała tytuł finalistki II Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych 2020/2021.

Nadia została 27. Finalistką (wśród 136 finalistów), co jest dla uczennicy wielkim wyróżnieniem, tym bardziej że zadania przygotowane na III etap (ogólnopolski) przekraczały zakres podstawy programowej. Uczennica zyskała dwa ważne uprawnienia- nie będzie zdawała egzaminu ósmoklasisty z j. polskiego (oczywiście otrzymuje za niego 100%) oraz ma pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej szkoły. Sam udział w zawodach wiązał się dla Nadii, Jej polonistki i Rodziny Nadii ze znacznym wysiłkiem. Należało bowiem przeczytać wiele dodatkowych lektur, a poziom prac pisemnych, rozwiązań testów językowych i odpowiedzi ustnych, szczególnie podczas zawodów III stopnia, był naprawdę wysoki (jak ocenili organizatorzy). Cieszymy się i gratulujemy. To wielki sukces naszej „Dwójki”.

Data dodania: 2021-04-08 08:25:54
Data edycji: 2021-04-08 08:36:41