WAŻNE INFORMACJE DOT. ZDALNEGO NAUCZANIA I KOŃCA SEMESTRU

7 grudnia 2021 r. Minister Zdrowia ogłosił wprowadzenie nowych zasad dotyczących bezpieczeństwa w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem. Najważniejszą informacją dotyczącą szkół jest wprowadzenie zdalnego nauczania od 20 grudnia do 9 stycznia.  W sumie dotyczy to tylko kilku dni, gdyż przerwa świąteczna zaczyna się 23 grudnia a kończy 2 stycznia. Wolne od zajęć jest też święto Trzech Króli (6 stycznia). Zdalne nauczanie zaplanowano więc na 20, 21, 22 grudnia oraz 3, 4, 5, 7 stycznia. Co będzie dalej? Zależy na pewno od sytuacji pandemicznej...

Wszystkie zajęcia prowadzone będą w tym czasie za pomocą aplikacji Classroom, zgodnie z normalnym rozkładem zajęć (planem lekcji). Nauczyciele do 20 grudnia wyślą zaproszenia uczniom lub klasom, z którymi do tej pory zajęć nie mieli. W razie braku zaproszenia proszę o kontakt z wychowawcą klasy. Prosimy uczniów i rodziców o przygotowanie się do udziału w zdalnym uczestnictwie w zajęciach - łączyć się można zarówno przez komputer, jak i smartfon lub tablet. W komputerach najlepiej zainstalować przeglądarkę Google Chrome, w pozostałych przypadkach należy zainstalować aplikacje Gmail i Classroom. Należy się w nich zalogować na konto ucznia na.przyklad@sp2mysliborz.pl .

Zbliża się też koniec pierwszego semestru. Od 29 stycznia mamy ferie zimowe (póki co na szczęście nie ma tu zmian), więc koniec semestru przypada na 28 stycznia. Na miesiąc przed, czyli do 23 GRUDNIA nauczyciele muszą wystawić oceny proponowane i niedostateczne. Potem jest jeszcze te kilka tygodni na ewentualne poprawianie, uzupełnianie braków. Ostatecznie oceny za 1 semestr nauczyciele wystawią do 25 stycznia.

W tym roku nie planujemy wspólnej zabawy choinkowej w szkole, z oczywistych powodów.

Data dodania: 2021-12-07 21:03:44
Data edycji: 2021-12-07 21:32:02