Opublikowany w "KUSAK" czyli uczniowskie artykuły, Szkolne wieści

Va banque

8 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Myśliborzu odbył się Gminny turniej szóstoklasistów – Va banque. Został on przygotowany we współpracy z Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli Oddziałem Zamiejscowym w Myśliborzu. Konkurs objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz Pan Piotr Sobolewski.

Do turnieju zgłosiły się trzyosobowe zespoły z trzech szkół z gminy Myślibórz: Szkoła Podstawowa nr 3 w Myśliborzu, Szkoła Podstawowa w Golenicach i Szkoła Podstawowa nr 2 w Myśliborzu. Uczniowie zapoznali się z treścią sześciu książek i sprawdzali podczas konkursu swój stopień czytania ze zrozumieniem. Oprócz znakomitego opanowania treści powieści liczyły się umiejętności planowania i przewidywania. Uczniowie sami decydowali o wyborze kategorii pytania i wartości kwoty. Wraz ze wzrostem cyfr wzrastała trudność pytania. W gronie walczących uczniów znaleźli się odważni, którzy zagrali o maksymalną kwotę, zatem wybrali najtrudniejsze pytanie.

Część finałowa pozwoliła wyłonić laureatów. I miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu: Zofia Sleigh, Karina Dranikowska, Marika Iwaszko. II miejsce przypadło w udziale uczennicom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu: Julii Kruk, Oliwii Tecław, Elizie Dzedzej, zaś III miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Golenicach: Paweł Jenek, Martyna Ciesielska i Michalina Cieślak. Nad przestrzeganiem zasad turnieju czuwało jury w składzie: Pani Barbara Bycka, Pan Grzegorz Dąbrowski, Pani Grażyna Maciejewska i Pani Janina Siemaszko. Na zakończenie zmagań wręczyli oni uczestnikom konkursu dyplomy i nagrody, którymi nie pogardziłby żaden miłośnik książek. Za trud włożony w przygotowanie uczniów do turnieju zostały docenione również polonistki: Pani Anna Zabłotna, Pani Sylwia Jabłońska i Pani Beata Majewska.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich nauczycielom osiągniętych wyników. Zapraszamy w przyszłym roku na kolejną edycję Va banque: gminnego turnieju szóstoklasistów.