UWAGA! NADZÓR EPIDEMIOLOGICZNY CZĘŚCI KLAS SP 2

W związku z pojawieniem się wirusa COVID-19 u jednego z pracowników naszej szkoły informujemy, że uczniowie następujących klas objęci zostają nadzorem epidemiologicznym:
kl. 5a, 8b - do 29 października 2020 r.
kl. 6a, 7c, 7d, 8c - do 30 października 2020 r.
kl. 4b, 4c, 6c, 7a, 7b - do 31 października 2020 r.

Podczas nadzoru epidemiologicznego należy:
1. Ograniczyć do minimum kontakty z innymi osobami i wyjścia z domu,
2. Dwa razy dziennie mierzyć temperaturę i uważnie kontrolować swój stan zdrowia,
3. W razie pojawienia się niepojących objawów, skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, informując też o kontakcie z osobą zakażoną.

Nie oznacza to zwolnienia z nauczania zdalnego! Apelujemy jednak do uczniów o pozostanie w domu i poważne podejście do wprowadzonych ograniczeń.

PS. Pojawiły się pytania: Czy rodzice mają zostać z dziećmi w domu?

Odpowiedź: Nie. Sanepid nie objął uczniów kwarantanną, a jedynie zalecił samodzielne nadzorowanie stanu zdrowia (tzw. nadzór epidemiologiczny). Rodzice nie muszą zostać w domu, ale powinni zwiększyć ostrożność i też obserwować swój stan zdrowia, a w razie jakichkolwiek objawów kontaktować się z lekarzem.

Data dodania: 2020-10-25 17:06:13
Data edycji: 2020-10-25 19:23:52