TYDZIEŃ Z ''BALLADYNĄ''

W bibliotece szkolnej odbył się  konkurs znajomości lektury obowiązkowej pt. „Balladyna”. Wzięło w nim udział 21 chętnych uczniów z klas siódmych. Przez cały tydzień na przerwach sprawdzali oni swoją wiedzę na temat tragedii J. Słowackiego. Każdego dnia losowali po dwa pytania lub pytanie i zadanie do wykonania. Zmagania przyniosły wszystkim dużo emocji, a co najważniejsze pokazały, że można powtarzać wiadomości bez stresu.  Uczniowie często podkreślali, iż dzięki konkursowi udało się im uzupełnić braki w swoich wiadomościach. Maksymalną liczbę punktów zdobyła Maja Strużyna z kl. 7c, a tuż za nią znalazły się osoby również z wysoką liczbą punktów: Aleksandra Trzeciak z kl. 7c, Kuba Blank z kl. 7a, Hania Olszewska z kl. 7b, Amelia Ciećwierz  z kl. 7c, Weronika Mrozińska z kl.7b.Wyróżnieni uczniowie otrzymali punkty z zachowania, oceny z j. polskiego oraz słodkości. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział i gratuluję wysokich wyników.

Teraz „Balladyna” na pewno nie ma przed Wami żadnych tajemnic. Pamiętajcie ,że już niebawem „Tydzień z „Zemstą” A. Fredry. Mam nadzieję, że nie zawiedziecie!

W. Szybylska

Data dodania: 2022-04-21 09:27:41