Tańczyć każdy może…

27 maja 2019 roku na drugiej godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbył się organizowany przez Samorząd Uczniowski V Dzień Tańca, w którym jak co roku uczniowie wybranych klas prezentowali na scenie uprzednio przygotowane układy taneczne. Swoje umiejętności pokazali uczniowie z ośmiu klas, w tym cztery klasy z kategorii 4-5 oraz cztery z kategorii 6-8. Byli oni oceniani pod względem techniki tańca, wyrazu scenicznego oraz trudności scenografii. W czteroosobowym jury zasiedli: pani dyrektor szkoły Żaneta Abramowicz- Brocka, pani pedagog Iwona Śmierska, pani Ewelina Duda- opiekunka Spółdzielni Uczniowskiej ,,U Kusego” oraz reprezentantka Samorządu Uczniowskiego- Nela Osińska.

Kategorię 4-5 zdominowały klasy piąte. Pierwsze miejsce zajęła klasa V a, która zdobyła 56 punktów, na drugim miejscu uplasowała się klasa V b z 47 punktami, zaś trzecie miejsce wywalczyła klasa V c z 42 punktami. Z kolei  w kategorii 6-8 puchar za pierwsze miejsce otrzymała klasa VI a, która zdobyła maksymalną liczbę punktów, drugie miejsce przypadło klasie VIII b z 53 punktami, zaś trzecie miejsce – klasie VI b z 48 punktami.

Najlepsi w nagrodę otrzymali przekazywany z roku na rok puchar oraz smaczny tort ufundowany przez Spółdzielnię Uczniowską. Pozostali uczestnicy również dostali słodką niespodziankę.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia za rok.

Karina Dranikowska kl. 8a

%d bloggers like this: