Świąteczna akcja charytatywna

Coraz większymi krokami zbliżamy się do najpiękniejszych rodzinnych świąt - Świąt Bożego Narodzenia. Dla wielu z nas jest to okres obdarowywania się upominkami i prezentami.

W tym roku prosimy Was o przygotowanie paczki  dla

Domu Ochrony Poczętego Życia przy Zgromadzeniu Sióstr Jezusa Miłosiernego w Odolanowie  oraz Hospicjum dla dzieci  bł. ks. Michała Sopoćkw Wilnie.

Dom Ochrony Poczętego Życia powstał w 2000 roku, jako odpowiedź na apel Ojca Św. Jana Pawła II, aby chronić życie już od jego poczęcia.  Powstał z inicjatywy osób prywatnych a do współpracy zaproszono Siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego.
Ten dom jest też czasem i przestrzeniom walki ze swoimi słabościami, czasem nauki i próbą wygrania swojego życia. Dziewczęta mają tu czas na to aby otrząsnąć się z przeszłości, poukładać teraźniejszość i mądrze zaplanować przyszłość.  Tu mają szansę nabrać sił, zobaczyć, że są ludźmi, że mają swoją wartość, nie mierzoną swoją seksualnością, ale samym tym, że są ludźmi, że mają potrzeby, prawa ale też obowiązki. Zdarza się również, że jest to też czas i miejsce gdzie szukają odpowiedzi na pytanie: czy chcę być matką?

W tym roku prosimy o następujące artukuły :

- musy owocowe dla dzieci,

- mleko Bebiko,

- paprykarz,

- sosy do makaronu ( również w butelkach),

- konserwy,

- chrupki i płatki kukurydziane do mleka,

- gąbki i ścierki kuchenne,

- proszki do prania dla dzieci i dorosłych,

- płyny do płukania dla dzieci i dorosłych,

- zmywaki (druciaki),

- płyny do mycia naczyń,

- rękawiczki jednorazowe,

- preparat Melilax Pediatric , Infacol, Tran Mollers

Każda klasa przynosi zebrane  artykuły  do sali nr 8 do p. Eweliny Dudy lub do s. Beaty  Kulevich.

Akcja trwa do 1 grudnia 2021 r.

D z i ę k u j e m y !

Data dodania: 2021-11-15 11:46:03