Stypendia i nagrody burmistrza Myśliborza dla uczniów Dwójki

W dniu 13 grudnia, podczas obrad sesji Rady Miejskiej w Myśliborzu odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczniom myśliborskich szkół, którzy w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęli wysokie wyniki w konkursach przedmiotowych, w zawodach sportowych i konkursach artystycznych.

Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski zaczął uroczystość wręczenia nagród od słów skierowanych bezpośrednio do stypendystów: "Gratuluję Wam pracy nad rozwojem własnego talentu. Gratuluję swiadomości faktu, że nie ma innej drogi do osiągnięcia sukcesu, jak tylko poprzez pracę." Burmistrz postawił następnie przed młodzieżą pewne zadanie: "Jako stypendyści, jako liderzy w swoim pokoleniu, powinniście być gotowi do dźwignięcia i niesienia pewnego ciężaru. Jest nim odpowiedzialność, polegająca na tym, by być skupionym nie tylko na sobie. By być uważnym również na to, co dzieje się dokoła Was, wśród rówieśników, koleżanek i kolegów. By być gotowym do wyciągnięcia swojej pomocnej dłoni w sytuacji, gdy możecie pomóc, jako liderzy, wspinać się swoim koleżankom i kolegom na tę górę życia. (...) Dzisiaj ten akt, który odbierzecie, jest również symbolicznym przekazaniem Wam tej funkcji liderów. Odpowiedzialnej funkcji. (..) Gwarantuję, że taka właśnie postawa niesie ze sobą co najmniej taką samą satysfakcję, jak praca nad rozwojem talentu danego od Boga i rodziców."

Burmistrz podziękował również trenerom, nauczycielom, opiekunom oraz rodzicom i wszystkim innym, którzy inspirują młodzież do rozwoju, odkrywania i rozwijania telentów.

Wśród uczniów wyróżnionych nagrodą przez burmistrza Myśliborza Piotra Sobolewskiego w tym roku znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Stypendia burmistrza za osiągnięcia w nauce otrzymały:

• Nasza absolwentka z roku szkolnego 2018/2019 - Karina Dranikowska, laureatka konkursów z języka niemieckiego i historii organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.
  • Nadia Jankowska z kl. 8, laureatka konkursu z języka polskiego, finalistka konkursu humanistycznego organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

Jednorazową nagrodę burmistrza otrzymali również:

• Filip Topolski z kl. 4, laureat Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur, zdobywaca 1. miejsca w wojewódzkim konkursie historycznym "Wokół Symboli Narodowych".
  • Martyna Wolanicka z kl. 7, laureatka ogólnopolskiego konkursu z języka polskiego EDI, konkursu z j. polskiego ALBUS i ogólnopolskiej olimpiady mitologicznej OLIMPUS.

Za osiągnięcia sportowe stypendium otrzymał:

• Aleksander Lewandowski z kl. 7, jako reprezentant MKP Myślibórz, m.in. za 2. miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w pływaniu na 400m., 2. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w pięcioboju nowoczesnym i liczne osiągnięcia w lekkoatletyce.

Za wyróżniające osiągnięcia sportowe nagrodę otrzymał również:

• Maciej Błotniak z kl. 7, jako zawodnika klubu karate ANTAI w Baniach, brązowego medalistę międzynarodowego turnieju karate i srebrnego medalistę Mistrzostw Polskie w Karate Shotokan.

Wśród uczniów nagrodzonych za osiągnięcia artystyczne znalazł się także:

• Jan Kowalewski, który do czerwca 2019 r. był uczniem naszej szkoły, a obecnie uczęszcza do SP w Kierzkowie.

Wszystkim wyróżnionym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy przyczynli się do osiągnięcia tak wspaniałych wyników bardzo serdecznie gratulujemy!

Data dodania: 2019-12-16 14:08:39
Data edycji: 2019-12-16 14:19:42