PRZERWA NA CZYTANIE

28.10.2021r. nasza szkoła przyłączyła się do II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, która realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz  kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Wzięły  w niej udział przedszkolaki, uczniowie klas I-VIII oraz nauczyciele. Przez cały dzień w trakcie przerw czytano na korytarzach szkolnych oraz w klasach. Łącznie w akcji wzięło udział 425 osób. Najmłodszym uczniom z klas I-III i przedszkolakom, bajki czytała przewodnicząca szkoły - Wiktoria Mikołajczyk. Były też rozmowy o tym, jak bardzo czytanie jest ważne i co robić, aby je doskonalić. Ponadto uczniowie przygotowali plakaty promujące czytanie, które zawiesili w widocznych miejscach. Akcja powiodła się, a uczniowie myśliborskiej „Dwójki” przekonali się, że po książkę można sięgnąć w każdym miejscu i w każdej chwili. Pamiętajcie, że kolejna „Przerwa na czytanie” za rok!

Data dodania: 2021-11-02 11:20:39
Data edycji: 2021-11-02 11:28:06