Przedstawienie stulecia na deskach MOK

11.11.2018r. w Myśliborskim Ośrodku Kultury z okazji 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ  uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Spektakl stanowił część artystyczną gminnych obchodów Święta Niepodległości, a wśród licznie przybyłej publiczności zasiadali m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz- Pan Piotr Sobolewski wraz z małżonką, przedstawiciele  Rady Miejskiej i władz powiatowych.  Przedstawienie wyreżyserowano na podstawie scenariusza przygotowanego przez  nauczycielkę języka polskiego- Panią Annę Zabłotną. O oprawę muzyczną zadbał natomiast nauczyciel muzyki – Pan Andrzej Wachowicz, który kierował również orkiestrą złożoną z uczniów „Dwójki” . Spektakl ujmował  najważniejsze  dla historii naszego kraju wydarzenia. Częściowo zostały one przedstawione przez młodych „aktorów” z wykorzystaniem  teatru cieni. Na uwagę zasłużył taniec, którym uczniowie kl. 6a pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego – Pani Krystyny Smolik w przepiękny sposób ukazali rozbiory Polski oraz odzyskanie przez nią wolności. Niewątpliwie cały montaż uświetnił występ uczennicy kl. 8a –Kariny Dranikowskiej, która zaśpiewała dwie piosenki pt. „Taki kraj” i „Ty to masz szczęście”. Duże brawa należą się nauczycielce muzyki- P. Izabeli Korzeniewicz za bardzo profesjonalne przygotowanie wokalistki. W przedstawieniu wzięła również udział grupa taneczna „Sprężynki” składająca się z uczniów klas II pod kierunkiem Pani Zuzanny Michalak i Agnieszki Majchrzak. Dzieci na pożegnanie zatańczyły z biało- czerwoną flagą.

W Myśliborskim Ośrodku Kultury  wystąpiło blisko 70 osób z różnych klas. Za recytacje i  wykonanie poszczególnych etiud odpowiedzialni byli nauczyciele poloniści – A. Zabłotna,  K. Smolik i W. Szybylska. Dziękujemy również Panu wicedyrektorowi- Rafałowi Topolskiemu oraz Pani Joannie Topolskiej za przygotowanie występu drużyny harcerskiej oraz pomoc w czasie inscenizacji.

Mamy nadzieję, że spektakl dostarczył wielu wzruszeń i na długo pozostanie w pamięci  mieszkańców naszego miasta.

%d bloggers like this: