Profilaktyka w naszej szkole

6 marca 2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne „Hip hop Druga Szansa”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas VI-VIII. Był to projekt edukacyjno-profilaktyczny z elementami arteterapii współfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Myśliborzu. Spotkanie poprowadził Pan Przemysław Kaca, który jest również autorem książki „Hip Hop jako narzędzie resocjalizacji młodzieży”. Towarzyszyli mu raperzy. Młodzi wykonawcy prezentowali swoją twórczość, natomiast prowadzący mówił o roli, jaką w społeczeństwie odgrywa  kultura hip-hopowa. Prelegent poruszał temat wzajemnego szacunku oraz wyrażania własnego zdania przez młodzież. Celem spotkania było także uświadomienie oraz ograniczenie postaw i zachowań ryzykownych wśród młodzieży, a także pokazanie alternatywy na spędzanie wolnego czasu. Prowadzący w interesujący sposób pokazał młodym ludziom, jak „iść pod prąd i walczyć o siebie”, swoje dobre imię i rozwój. Nawiązał do Kuby Błaszczykowskiego, który wbrew rówieśnikom i ich poglądom zadbał o swój rozwój sportowy. Mówił także o hejcie i kulturze osobistej każdego człowieka. Spotkanie było bardzo inspirujące i wniosło wiele pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że każdy z widzów zrozumiał ideę słów: „Siarą nie jest robienie czegoś pozytywnego. Siarą jest robienie czegoś niepozytywnego”. I tego się trzymajmy, Drodzy Uczniowie. To Wy dajecie przykład Waszym młodszym kolegom. Nie zapominajcie o tym.

%d bloggers like this: