Potyczki z matematyką

„Matematyka jest królową wszystkich nauk,
jej ulubieńcem jest prawda,
a prostota i oczywistość jej strojem.”
/Jędrzej Śniadecki/

      Dnia 23 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się już IX Gminny Konkurs Matematyczny pt. „Potyczki z matematyką”. Nad organizacją i  przebiegiem kolejnej edycji konkursu czuwały: Jolanta Błażejewska, Wanda Łojko – Zając i Alina Woźna.
Uczniowie klas trzecich sprawdzali swoją wiedzę oraz umiejętności matematyczne rozwiązując różnego rodzaju zadania na wesoło. Uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach. Dzielili się swoją wiedzą w spokojnej i miłej atmosferze. Rywalizacja była wyrównana, o czym świadczy liczba punktów poszczególnych zespołów. Dzieci szczerze gratulowały sobie wyników, jakie osiągnęły.
Na I miejscu uplasowała się drużyna uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2
w Myśliborzu
w składzie Bartosz Moryl i Filip Topolski z klasy 3a,  II miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Karsku, a III miejsce Szkoła Podstawowa w Kierzkowie. Wszyscy uczestnicy wyszli z konkursu z ciekawymi nagrodami książkowymi oraz innymi upominkami.
O nagrody i słodki poczęstunek zadbały organizatorki konkursu.

Wszystkim uczniom biorącym udział we wspólnej zabawie z „Królową nauk” oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy dużej wiedzy i pomysłowości w rozwiązywaniu zadań i łamigłówek matematycznych.

%d bloggers like this: