PASOWANIE NA CZYTELNIKA SZKOLNEJ BIBLIOTEKI

27 lutego 2019r. Przyjaciółmi biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet nowych czytelników przyjętych zostało 46 uczniów z kl. Ia (wych. M.Pałka) i Ib (wych. A. Woźna).

Wszyscy wychowankowie zostali zapoznani  z regulaminem korzystania z księgozbioru wypożyczalni i czytelni, o którym opowiedziała najmłodszym p.  W.Szybylska. Wzięli oni również udział w specjalnie przygotowanym na tę okazję przedstawieniu. Wystąpiły  w nim mieszkanki szkolnej biblioteki, czyli książki. W ich rolę wcielili się uczniowie klasy VII c-  O. Bondyra, M. Kostrubiec, N. Szokaluk, J. Żygadło. Pierwszoklasistom zostały przedstawione również Prośby Książek, dzięki którym dowiedzieli się oni, jak należy o nie dbać i właściwie się z nimi obchodzić. Następnie uczennica- M. Pająk poprowadziła konkurs w odgadywaniu tytułów  znanych baśni, bajek i wierszy. Okazało się, że pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie z tym wcale czasami niełatwym zadaniem.

Lekcja biblioteczna zakończyła się złożeniem uroczystego przyrzeczenia oraz pasowaniem na czytelnika wielką zakładką do książek . Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy, a ich rodzice specjalne listy mówiące o tym , jakie korzyści płyną z codziennego czytania dziecku lub czytania z dzieckiem. Pierwszoklasiści wypożyczyli również pierwszy raz książkę z biblioteki szkolnej.

Zapraszamy do fotorelacji!

%d bloggers like this: