O złote pióro…

05.11.2018r. z okazji 100. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Kusocińskiego w Myśliborzu pt. „Niepodległa ortografią malowana”. Zgodnie z regulaminem każdą klasę reprezentowały po dwie osoby z poziomu  IV-VIII, które zostały wyłonione na drodze wcześniejszych eliminacji. Wszystkich uczestników bardzo serdecznie przywitała Pani dyrektor- Żaneta Abramowicz-Brocka. Konkurs polegał na napisaniu przez uczniów tekstu dyktanda ze słuchu. Jego treść tematycznie związana  była oczywiście z najważniejszymi dla historii naszej Ojczyzny wydarzeniami i postaciami na przestrzeni ostatnich stu lat. Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła jednego zwycięzcę na każdym poziomie nauczania. Najlepszą znajomością poprawnej pisowni i interpunkcji wykazali się:

  1. IVOlszewska Hanna ( kl. IVb)
  2. V- Daniłkiewicz Sebastian (kl. V a)
  3. VI- Szawarska Aleksandra (kl. VI a)
  4. VII – Pysno Barbara (kl. VII c)
  5. VIIIDranikowska Karina (kl. VIII a)

Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo!

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się na apelu w styczniu.

Organizatorki konkursu:

A. Zabłotna, W. Szybylska

%d bloggers like this: