Kiedy słyszę Ojczyzna…

Z okazji 100- lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ w bibliotece szkolnej odbył się  konkurs literacko-plastyczny dla klas IV-V i VI-VIII pt.  Kiedy słyszę Ojczyzna…

Wzięło w nim udział trzydzieścioro uczniów. Jego celem było propagowanie piękna języka polskiego, wzbudzenie zainteresowania historią Polski oraz rozwijanie kreatywności, wrażliwości uczniów, uzdolnień literackich i plastycznych. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej  zadaniem uczniów było napisanie wiersza opiewającego piękno i zalety naszej Ojczyzny lub odwołującego  się do ważnych wydarzeń i postaci historycznych, w szczególności tych, które wiążą się z ODZYSKANIEM NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ. Druga część polegała na wykonaniu ilustracji do napisanego utworu poetyckiego, która odzwierciedlała treści w nim zawarte. Komisja w składzie: Anna Zabłotna (nauczyciel j. polskiego), Helena Juszczak(nauczyciel j. polskiego)Izabela Korzeniewicz (nauczyciel plastyki), Alicja Ptak (nauczyciel języka polskiego), W. Szybylska (nauczyciel języka polskiego) wybrała prace następujących osób:

Klasy IV-V
I miejsce Nowakowska Julia VC
II miejsce Domagalska Vanessa VD
III miejsce Kowalewska Natalia VC
Wyróżnienia
1. Wiśniewski Szymon IVA
2. Kędziorek Tomasz VC
3. Kowalska Julia VD
Klasy VI-VIII
I miejsce Wolanicka Martyna VIA
II miejsce Pająk Majka VIIC
III miejsce Baczuń Gabriela VIC
Wyróżnienia
1. Kaczmarek Michał VIA
2. Kryszak Maja VIA
3. Jankowska Nadia VIB
4. Wiśniewska Natalia VIC
5. Fatyga Antonina VIIA
6. Klepacki Kornel VIIA
7. Bondyra Oliwia VIIC
8. Diakowski Filip VIIC

 

Gratulujemy talentu literackiego i zdolności plastycznych

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się na apelu w styczniu.

 

                                                                                                       Organizatorki konkursu

I. Korzeniewicz, W.Szybylska

%d bloggers like this: