O prawach dziecka w ''Dwójce''- spotkanie z Panem Markiem Michalakiem

14 grudnia 2023 r. był dla uczniów naszej szkoły wyjątkowym dniem. Odwiedził nas bowiem wspaniały pedagog, Rzecznik Praw Dziecka w latach 2008-2018, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu oraz Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.
Oprócz pełnienia tak wielu ważnych funkcji , pan Marek Michalak, jest także pisarzem, autorem cieszących się ogromną popularnością książek dla dzieci, młodzieży , a także dorosłych: ”Opowieści o tym , co w życiu ważne”, „Opowieści o tym, co daje moc”, „Opowieści o prawach dziecka” i „Wielcy przyjaciele dzieci”.
Spotkanie było niezwykle interesujące. Gość poruszył temat praw dziecka, a uczniowie klas I-III chętnie brali udział w rozmowie. Następnie wręcz zasypali pana lawiną pytań. Dotyczyły one zarówno jego twórczości, jak i życia zawodowego czy prywatnego, np.: Kim Pan chciał zostać, kiedy był małym chłopcem? Jak Pan czuł się, gdy objął urząd Rzecznika Praw Dziecka i jak wtedy zmieniło się życie Pana rodziny? Ile czasu zajmuje Panu napisanie jednej książki? Pan Marek Michalak zaspokoił dziecięcą ciekawość i odpowiedział na wszystkie. Najmłodsi mogli też na własne oczy zobaczyć i obejrzeć Order Uśmiechu- odznaczenie, które nasz gość otrzymał w 1994 r. od międzynarodowej kapituły , przyznawane na wniosek dzieci za działalność na ich rzecz. Uczniowie odwdzięczyli się , śpiewając piosenkę pt. „Order od dzieci” ,do której słowa napisał sam Marek Michalak.
Pod koniec spotkania dzieci oraz nauczyciele otrzymali autografy i dedykacje w książkach. Wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia, do których pan Marek chętnie pozował.

PODZIĘKOWANIA

W imieniu dyrekcji szkoły oraz własnym serdecznie dziękuję panu Markowi Michalakowi za pokonanie wielu kilometrów, niezwykle ciekawe spotkanie z uczniami oraz ciepłą atmosferę. Gość obiecał, że ponownie odwiedzi naszą szkołę, a my już nie możemy się doczekać!
Ponadto ogromne słowa podziękowania kieruję również do:
- dzieci za mądre pytania do gościa, przygotowanie plakatów o prawach dziecka i piękne wykonanie piosenki,
-nauczycielek z klas I-III :. K. Lenartowicz, A. Sochy, Z. Michalak, A. Mireckiej, I. Zawady, E. Czyżak, E. Dudy, K. Szeligiewicz, M. Raźnej, A. Woźnej oraz M. Pałki za aktywne włączenie się w inicjatywę czytania i omawiania z dziećmi książek p. Marka Michalaka,
- Rady Rodziców za obecność Przewodniczącej Prezydium Rady Rodziców- p. Aleksandry Kardyki -Koc,
- Macieja Szuszkiewicza z kl. VI a za grę na skrzypcach oraz p. I. Korzeniewicz za przygotowanie występu ucznia,
- p. Renaty Szuszkiewicz, Justyny Ryszawy ,E. Downarowicz za wykonanie dekoracji,
- p. sprzątającym, p. E.Dydynie, p. R.Biorskiemu za pomoc w przygotowaniu świetlicy .
Kochani , było po prostu pięknie, ale bez Waszej pomocy to spotkanie nie byłoby tak miłe i pełne niezwykłych emocji.

Bibliotekarz – W. Szybylska
Spotkanie zostało zrealizowane ze środków Rady Rodziców.

Data dodania: 2023-12-15 14:07:00
Data edycji: 2023-12-15 14:30:28