Mini Kurs Udzielania Pierwszej Pomocy kl. 1b

Dzięki uprzejmości nauczyciela naszej szkoły, Pana Romana Czernielewskiego,  klasa 1b miała możliwość uczestnictwa w mini kursie z udzielania pierwszej pomocy.

Pan Roman odwiedził nas w naszej sali lekcyjnej i przyniósł na zajęcia fantomy do ćwiczeń, które niektórzy z nas widzieli po raz pierwszy.

Podczas kursu dowiedzieliśmy się wielu bardzo ważnych rzeczy!!! Teraz już każdy z nas wie, że zanim przystąpimy do udzielania pomocy pokrzywdzonej osobie, musimy zadbać o własne bezpieczeństwo!!!

Ćwiczyliśmy symulacje różnych sytuacji wypadkowych, sposoby reagowania i udzielania wsparcia. Pan Roman wytłumaczył nam, co jako dzieci jesteśmy wstanie zrobić, aby udzielić pomocy potrzebującej osobie, jednocześnie nie zagrażając sobie.

Podczas kursu omawialiśmy poważne treści, które czasami mogły przerażać wrażliwe koleżanki i kolegów, ale Pan Roman sprawiał, że czuliśmy się bardzo dobrze i chętnie uczestniczyliśmy w ćwiczeniach praktycznych.

Nabyliśmy nowe umiejętności!!! Każdy z nas przetrenował układanie osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej ustalonej, a podczas treningu z fantomami ustawiały się kolejki. Pierwszaki z 1b już wiedzą, jak prawidłowo wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie: 30 ucisków i 2 wdechy!!

Data dodania: 2023-12-05 09:33:51
Data edycji: 2023-12-05 09:41:02