2. spotkanie warsztatowe z rodzicami za nami!

9 listopada 2023 roku, w ramach wspomagania wychowawczej roli rodziny, odbyło się w naszej szkole szkolenie dla rodziców dotyczące bezpieczeństwa w sieci i niebezpiecznych zachowań ze strony dorosłych wobec dzieci. Prowadziła je specjalistka w zakresie przemocy wobec dzieci p. psycholog, seksuolog Małgorzata Rawska-Zajdel. Spotkanie było odpowiedzą na zapotrzebowanie sygnalizowane przez rodziców oraz zdiagnozowane w wyniku wewnętrznych badań prowadzonych w szkole.

Szkolenie spotkało się z życzliwym przyjęciem zgromadzonych słuchaczy, a temat, choć bardzo trudny, będzie w przyszłości poruszany w celu jak najbardziej efektywnego dbania o dobro i bezpieczeństwo naszych pociech, tych małych oraz tych większych. Naszym działaniom przyświeca przekonanie, że im większa świadomość zagrożeń i umiejętność reagowania w sytuacjach trudnych tym większe prawdopodobieństwo, że ochronimy nasze dzieci.

Zapraszamy już dziś na kolejne szkolenia i zachęcamy do śledzenia informacji na stronie szkoły.

Koordynator spotkania- psycholog szkolny
Anna Sobańska