''LEŚNA KLASA'' 2B

„Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta”

Immanuel Kant

Październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Jest to nie tylko okazja do docenienia naszych pupili, tych małych i tych dużych. To również dobry czas do zastanowienia się nad tym, jaki mamy stosunek do zwierząt. W  piątek 6 października klasę 2 b, której wychowawczynią jest Pani Ewelina Duda, odwiedziła pani weterynarz z przychodni weterynaryjnej  ZDROVET w Myśliborzu. Pani   Magdalena  Wesołowska- Piasecka  w ciekawy i interesujący  sposób wprowadziła uczniów w tajniki zawodu weterynarza. Opowiedziała  jakie zwierzęta leczy każdego dnia. Jak my powinniśmy dbać o zdrowie swoich zwierzaków. Uczniowie  brali  aktywny udział w spotkaniu,  zadając wiele pytań. Na zakończenie uczniowie podziękowali Pani Magdalenie za interesujące zajęcia.

Podczas zajęć dzieci wykonały również pracę plastyczną, której bohaterami byli nasi  młodsi bracia- zwierzęta.

19  października 2023 r. uczniowie klasy 2b wybrali się do Szkółki leśnej  do Swobnicy.  Celem spotkania było zapoznanie dzieci i z pracą leśnika, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, zachęcenie dzieci i młodzież do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczym ze strony człowieka.

Pani leśnik opowiedziała o swoim podstawowym obowiązku, jakim jest troska o las. Mówiła o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Wspólnie przypomnieliśmy zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób pomagać leśnym ssakom i ptakom przetrwać zimę.

Nasze spotkanie w szkółce leśnej zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i zjazdami na „tyrolce”.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu  Myślibórz za przeprowadzenie ciekawej prelekcji dla uczniów naszej szkoły.

Data dodania: 2023-10-31 14:52:12
Data edycji: 2023-11-06 14:52:41