ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

28 września obchodziliśmy „Światowy Dzień Jabłka”. Z tej okazji klasa 2B wspólnie z wychowawczynią Panią Eweliną Dudą postanowiła świętować ten dzień. Tego dnia jabłka towarzyszyły nam dosłownie wszędzie.  Świętowanie rozpoczęliśmy od spotkania z naszą szkolną pielęgniarką - Panią Haliną  Lichotą, która przybliżyła nam zdrowotne właściwości jabłek.  Na naszym stole pojawiły się nie tylko świeże jabłka,  ale również przetwory z tego smacznego owocu. Delektowaliśmy się  jabłecznikiem, suszonymi jabłkami, goframi z musem jabłkowym i prażonymi jabłkami. Nie zabrakło również jabłkowego soku.   Nasze zajęcia edukacyjne w klasie były także związane tematycznie z bohaterem dnia. Na zajęciach z wychowania fizycznego również pojawiły się jabłka - przeskakiwaliśmy przez jabłkowe klasy. W holu szkoły pojawiła się gazetka z pracami konkursowymi uczniów, którzy na swoich plakatach zachęcali do spożywania jabłek.  Na korytarzu szkolnym pojawiła się nasza jabłonka, na której zawiesiliśmy własnoręcznie wykonane z papieru jabłka.

Zachęcamy wszystkich serdecznie do spożywania  tego najprawdopodobniej najpopularniejszego owocu na świecie, nie tylko w dniu jego święta, ale przez cały rok. Pamiętajmy, że „jedno jabłko dziennie trzyma  lekarza z daleka ode mnie”.

Data dodania: 2023-10-02 10:20:02
Data edycji: 2023-10-10 10:20:11