2B i pies, który jeździł koleją

25 września klasa 2 B wybrała się do Gorzowa Wielkopolskiego, do kina Helios, aby obejrzeć współczesną historię psa Lampo w filmie „O psie, który jeździł koleją”.

Życie Zuzi, której tata Piotr pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies - podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem Internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.

Film nie tylko jest  zachętą do adoptowania zwierząt zamiast kupowania, ale też pokazuje, jak wygląda uczenie się opieki nad nowym pupilem i oswajania go z nowym otoczeniem. Film dostarczył uczniom ogromną dawkę emocji, od śmiechu po wzruszenie.

Po seansie  cała klasa udała się na drugie śniadanie do Mc Donalda. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Data dodania: 2023-09-27 08:44:30
Data edycji: 2023-09-27 08:46:46