PASOWANIE NA ŚWIETLIKA 2023

We wrześniu 2023 r. w naszej świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste ,,Pasowanie na Świetlika” uczniów klas pierwszych.

Pasowanie rozpoczęliśmy od powitania nowych podopiecznych oraz omówienia celu spotkań. Na początek pierwszoklasiści mieli okazję poznać się lepiej z rówieśnikami oraz wychowawcami świetlicy, dzięki zabawie integracyjnej ,,Podaj piłeczkę".

Wszyscy uczestnicy zostali szczegółowo zapoznani z regulaminem, zasadami panującymi na świetlicy oraz akcjami: ,,Podziel się z innymi", ,,Dzień z zabawką" i ,,Czwartek z książką".

Dzieci miały do wykonania parę zadań, tak zwanych ,,testów świetliczaka".

Wśród wyzwań znalazły się między innymi:

- multimedialna ruletka, podczas której dzieci rozwiązywały wylosowane zagadki,

- quiz o tematyce poznanych zasad świetlicowych,

- podział wyświetlanych obrazków na zachowania pożądane i niepożądane,
- ,,To ja" - malowanie autoportretów.

Celem zajęć było wprowadzenie w życie norm przebywania w świetlicy, wskazywanie sposobów na spędzenie wolnego czasu i rozwijanie poczucia więzi grupowej.

Wszystkim nowym Świetlikom życzymy dużo sukcesów w nauce oraz wspaniałej zabawy w świetlicy szkolnej!

Data dodania: 2023-09-25 23:29:17
Data edycji: 2023-09-25 23:31:07