Pierwszy klasowy wyjazd 1b

Dnia 12 września 2023 roku nasza klasa 1b wraz z naszymi wychowawczyniami Panią Karoliną Lenartowicz oraz Panią Anną Sochą wybrała się na naszą pierwsza wycieczkę jako pierwszoklasiści. Odwiedziliśmy Ranczo 33, gdzie czekało na nas wiele ciekawych zajęć i wesoła zabawa. O godz. 8:40 zebraliśmy się na placu naszej szkoły, gdzie Panie sprawdziły obecność i wsiedliśmy do autokaru. Nie obyło się bez smutków i niepokoju przed pierwszą wyprawą. Po przyjeździe na Ranczo 33 zostaliśmy powitani przez pracowników, po czym zasiedliśmy na świeżym powietrzu i zjedliśmy wspólne śniadanie.Po śniadanku bawiliśmy się na placu zabaw, najlepszym powodzeniem cieszyła się trampolina, na której robiliśmy wymyślne ewolucje. Później otrzymaliśmy porcelanowe kubeczki i naszym zadaniem było je pięknie ozdobić specjalnymi flamastrami. Ależ to było fajne, niektórzy z kolegów i koleżanek dorysowali sobie piegi i Pani powiedziała, że wyglądamy jak uczniowie Akademii Pana Kleksa!!! To było bardzo śmieszne. Następnie Pani Kasia Szeligiewicz oprowadzała nas po zagrodach ze zwierzętami. Odwiedziliśmy owce, kozy, króliki i ozdobne kurki. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o życiu tych zwierząt, o tym jak o nie dbać, jak się zachowywać w ich obecności i czym się żywią. Mieliśmy okazję karmić je przysmakami, tulić i głaskać. Myślę, że wszyscy z nas najbardziej przeżyli przejażdżkę konną na sympatycznym kucyku. Pani Kasia pokazała nam jak siodła się konia i jak się go czyści. Koleżanki z klasy podziwiały długi koński ogon sięgający aż do ziemi. Po przygodach ze zwierzakami burczało nam w brzuszkach, więc zostaliśmy zaproszeni na ognisko i pyszną kiełbaskę. O dziwo, nawet niejadki pałaszowały wszystko ze smakiem! Ostatnim naszym zadaniem było wyklejenie rysunku owcy prawdziwą wełną pochodzącą z owiec, które dziś poznaliśmy. Każdy z nas stworzył swoją niepowtarzalną pracę, które zabraliśmy ze sobą do domu, aby pokazać naszym rodzicom.
Nasz pierwszy klasowy wyjazd uznajemy za udany i z niecierpliwością czekamy na kolejne
przygody!!!

Data dodania: 2023-09-21 08:51:02