Bezpieczna droga do szkoły

Uwaga!

W chwili obecnej trwają prace przy budowie obejścia drogowego centrum Myśliborza, a zwłaszcza ronda znajdującego się w miejscu dawnego przejazdu kolejowego przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja, Piłsudskiego, Cienistej i Królewieckiej. Jedynym miejscem, które przeznaczone jest do przejścia w tym rejonie jest tymczasowy chodnik wytyczony przy dawnym PKS-ie (gdzie trwa budowa marketu) oraz wykonany z polbruku, a częściowo z asfaltu chodnik po dawnych torach przy Dino. Niestety, dochodzą do nas sygnały, że niektórzy uczniowie próbują sobie skracać drogę przez dawne torowisko jakimiś ścieżynkami - proszę uczulić dzieci, by przechodziły wyłącznie chodnikiem! W dalszym etapie budowy zostanie przygotowany nowy chodnik, a według zapewnień wykonawcy, obecne przejście zostanie zamknięte dopiero wtedy, gdy udrożnione będzie nowe, bezpieczne przejście. Będziemy w tej sprawie informować.

Drugim miejscem, które jest niebezpieczne, niestety za sprawą części rodziców, jest podjazd dla autobusów znajdujący się tuż przed szkołą... Prosimy rodziców, którzy podwożą dzieci do szkoły samochodami, o rozwagę! Wysadzając dzieci na środku zatoczki, za cofającymi autobusami i wśród innych samochodów wjeżdżających w ul. Szkolną, czy na parking pracowniczy przy szkole, narażacie ich Państwo na niebezpieczeństwo! Placyk przed zatoczkami autobusowymi pełni rolę placu manewrowego dla autobusów dowożących dzieci spoza miasta. Autobusy muszą tam wjechać, potem cofnąć i pojechać dalej... Bezpieczniej jest wypuścić dziecko na chodnik wzdłuż ul. Sikorskiego. Na przejściu dla pieszych przez ul. Piłsudskiego jest opiekun przejścia (stopek). Dziecko dalej bezpiecznie przejdzie chodnikiem, przejdzie zjazd i wzdłuż zatoczek autobusowych do furtki. Pozostali uczniowie, idący do szkoły od strony miasta, również powinni poruszać się chodnikiem, a zdarza się, że próbują skracać sobie drogę wśród samochodów.

Właściwą drogę dla pieszych zaznaczono zielonymi strzałkami

Data dodania: 2021-02-04 13:00:01