Dzień Kobiet w klasie VI a

08.03.2019 r. podczas pierwszej godziny lekcyjnej w klasie VI a odbyły się obchody Dnia Kobiet. Tematem przewodnim wydarzenia była gra dziewcząt w kultowym teleturnieju – „Familiadzie”. Zabawę zdecydowanie zaliczamy do udanych.

Około godziny 8.05 chłopcy zaprosili dziewczęta do klasy nr 19. Do ostatniej chwili nie wiedziałyśmy, co nas czeka. Zmagania w śpiewaniu, a może wykorzystanie sprawności fizycznej? Przychodziły nam do głowy przeróżne pomysły. Pełne podekscytowania weszłyśmy do sali lekcyjnej. Tego żadna nie mogła przewidzieć! Ujrzałyśmy trzy stoły (najmniejszy z przyciskiem) oraz duży napis „Familiada”. Zostałyśmy podzielone na dwa zespoły. W rolę Karola Strasburgera kolejno wcielali się chłopcy z naszej klasy. Pytań było bardzo dużo, około dwudziestu, np. „Ile czasu Polki spędzają w łazience?”. Musiałyśmy wykorzystywać zdolności szybkiego przetwarzania informacji, kreatywności oraz zręczności. Po zaciętej walce jedna drużyna weszła do finału. Pojawiło się tam między innymi takie pytanie: „Gdzie znajdują się suche rzeki?”. Po zakończonej zabawie chłopcy wręczyli nam upominki, czyli skarbonki. Są one ozdobione malutkim kwiatkiem i zachowane w kolorystyce szaro-różowej. Na każdej widniały dwa napisy „… (imię danej dziewczyny) zbiera na marzenia” oraz „Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzą Koledzy z klasy VIa”.

Koledzy spisali się na medal. Wszystkie niesamowicie się bawiłyśmy i bez wątpienia zapamiętamy ten dzień na długo. Prezenty są przemyślane i idealnie pasują do naszych pokoi. Podziwiam kreatywność i zaangażowanie chłopców w przygotowanie tego święta. Mam nadzieję, że za rok zorganizowany przez nas Dzień Chłopaka dorówna ich pracy.

Uczennica klasy VI a

Aleksandra Szawarska

%d bloggers like this: