Dzień Kobiet w „Dwójce”

Zarząd Samorządu Uczniowskiego po raz drugi z okazji Dnia Kobiet zorganizował w naszej szkole konkurs pt. „Omnibuska”. Przedsięwzięcie składało się z dwóch etapów. Najpierw chłopcy z klas III –VIII  mieli zdecydować, która z dziewczynek wykazuje się na co dzień wszechstronną wiedzą w każdej dziedzinie. Po demokratycznych wyborach w klasach wytypowane uczennice rozwiązywały test sprawdzający ogólną wiedzę o szkole i świecie. Dziewczynki pytano m. in. o nazwę ulicy, przy której znajduje się nasza szkoła, ale też o symbol krzemu czy nazwy województw, z którymi sąsiaduje województwo pomorskie. Młodsze miały, np. podać dwa zabytki Myśliborza, a także napisać imię i nazwisko dyrektora naszej „Dwójeczki”. Oj, działo się, działo… Poszczególne klasy reprezentowały następujące uczennice: Sara Adnan (kl. III a), Lena Banaszek (kl. III b), Zofia Wolska (kl. IV a), Hanna Olszewska (kl. IV b), Maja Strużyna (kl. IV c), Jagoda Jundziłł (kl. V a), Wiktoria Mikołajczyk ( kl. V b), Justyna Biorska (kl. V c), Sara Oświecińska (kl. V d), Aleksandra Szawarska (kl. VI a), Nadia Jankowska (kl. VI b), Gabriela Baczuń (kl. VI c), Antonina Fatyga (kl. VII a), Maja Pająk (kl. VII c), Karina Dranikowska (kl. VIII a) i Marika Iwaszko (kl. VIII b). Gratulujemy dziewczynkom awansu do etapu szkolnego. Miło nam ogłosić, że Omnibuską na poziomie klas III-IV została uczennica z klasy IV c- Maja Strużyna. Tytuł Omnibuski na poziomie klas V-VI zdobyła uczennica z klasy VI a- Aleksandra Szawarska. Omnibuską na poziomie klas VII-VIII została uczennica klasy VIII a- Karina Dranikowska. Graaaaatulujemy! Jesteśmy pod wrażeniem Waszej rozległej wiedzy z różnych dziedzin. Zarząd SU dziękuje Wychowawcom za włączenie swoich uczniów do zabawy. Ukłony także dla Spółdzielni Uczniowskiej „U Kusego”, która ufundowała nagrody dla wszystkich Klasowych Omnibusek.

Opiekun SU Anna Zabłotna

PS Prace do wglądu w klasie nr 18. Dziewczynki, możecie przyjść i zobaczyć swoje testy ocenione przez opiekuna SU.

%d bloggers like this: