Dzień Chłopaka w klasie VI a

27.09.2018 r. w sali nr 19 Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu dziewczęta z kl. VI a zorganizowały klasowy Dzień Chłopaka. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „Taniec z gwiazdami”. Wykorzystałyśmy formułę znanego programu telewizyjnego, by uczcić święto naszych kolegów w humorystyczny sposób.

Chłopcy zmierzyli się w tanecznych konkurencjach. W jury zasiedli: Beata Tyszkiewicz (Maja Kryszak), Michał Malitowski (Karolina Kaczmarek), Zbigniew Wodecki (Aleksandra Witaszek), Iwona Pavlović (Amelia Szurko). Prowadzącymi byli Paulina Sykut-Jeżyna (Martyna Wolanicka) i Krzysztof Ibisz (Julia Wiśniewska).

W pierwszej konkurencji chłopców baletu uczyła Anna Głogowska (Aleksandra Galwas). Koledzy próbowali zrobić szpagat i piruet. Zostali podzieleni na dwie grupy, które rywalizowały między sobą. Najlepiej spisała się drużyna druga. Nie każdy z kolegów zszedł w pełni sił z parkietu. Następnie na scenę weszła Magdalena Soszyńska (Aleksandra Szawarska), która zaprezentowała walca. Nie podejrzewałam moich kolegów o taką grację. Później chłopcy przywitali Izabelę Janachowską (Anna Skwarna). Zatańczyli wraz z nią cza-czę. Myślę, że w tej konkurencji chłopcy spisali się najlepiej. Tańca nowoczesnego uczyła Agnieszka Kaczorowska (Anastazja Magdij). Najwięcej punktów zdobyła drużyna pierwsza. Łączna suma ich punktów wyniosła 39. Na deser zostało najtrudniejsze, czyli hip-hop z Edytą Herbuś (Julia Kaup). Chłopcy musieli m.in. stanąć na głowie! Udało się to najwytrwalszym zawodnikom.

Na koniec nadszedł czas ogłoszenia wyników. Wygrał… każdy z naszych kolegów! Wszyscy chłopcy pokazali swoje zdolności taneczne. W nagrodę dostali upominki, czyli dyplomy i poduszki, na których widniał napis: „Na tej poduszce śpi przystojniak. Tacy chłopcy tylko w … VI a”. Myślę, że nasza praca nie poszła na marne i chłopcom podobały się przygotowane przez nas obchody ich święta. Panowie, zatem jeszcze raz: „Wszystkiego naj…”.

Martyna Wolanicka

uczennica klasy VI a

%d bloggers like this: