Opublikowany w "KUSAK" czyli uczniowskie artykuły

Czy jesteś tolerancyjny?

25.10.2017 roku podczas godziny wychowawczej rozmawialiśmy z wychowawczynią na temat tolerancji. Zgodnie stwierdziliśmy, że niektórzy ludzie powszechnie deklarują, że szanują innych, ich godność osobistą, prawo do odmiennych poglądów, jednak za słowami nie idą czyny. Wielu z nas ze smutkiem przyznało, że również zetknęło się osobiście z objawami nietolerancji.

Po wspólnej dyskusji postanowiliśmy podnieść rekawicę i stoczyć bój z rozprzestrzeniającym się negatywnym zjawiskiem. Wybraliśmy przewodnie hasło: „Bądźmy tolerancyjni i walczmy z dyskryminacją”. Wcieliliśmy plan w życie. Najpierw każdy z nas położył podwaliny – samodzielnie zgłębił temat. Bez wiedzy nie można podjąć skutecznej walki. Później my, młodzi wojownicy, wykonaliśmy multimedialne prezentacje, by przekazać rówieśnikom swoje spojrzenie na problem nietolerancji i dyskryminacji.

08.11.2017 roku podczas godziny wychowaczej zaprezentowaliśmy wyniki dwutygodniowej pracy. W demokratycznym głosowaniu wyłoniliśmy najlepsze projekty:

I miejsce: A. Szawarska;

II miejsce: M. Błotniak;

III miejsce: M. Kryszak;

wyróżnienie: A. Galwas, M. Kaczmarek, B. Szeligiewicz, J. Wiśniewska, A. Witaszek.

21.11.2017 roku wcieliliśmy w życie kolejny etap misji. Aby szerzyć nasze motto wśród rówieśników, udaliśmy się z pokazem najlepszych prac do uczniów klasy II a i III b. Mamy nadzieję, że udało się nam zaszczepić w sercach młodszych kolegów potrzebę walki z objawami nietolerancji. „Inny nie znaczy gorszy” – będziemy powtarzać wielokrotnie, aż sens tych słów dotrze do serca każdego człowieka. Przyłączcie się do nas! Gdy będziecie świadkiem nietolerancji, stańcie w obronie dyskryminowanego.

Uczniowie kl. V a