Biwak w Długim

W dniach 07 – 09.06.2017r  uczniowie klas piątych wyjechali na biwak do miejscowości Długie.

Wyjazd rozpoczął się od zakwaterowania uczestników obozu w pokojach. Po zakwaterowaniu wszyscy udali się na obiad. Po posiłku nauczyciele wraz z uczniami udali się na zbiórkę. Zostały tam omówione wszystkie zasady dotyczące pobytu w ośrodku. Po tym wszyscy udali się nad jezioro. Po kilkuminutowej przechadzce przez las piątoklasiści wraz z nauczycielami dostali się nad jezioro. Po obejrzeniu jeziora wszyscy udali się do pobliskiego sklepu gdzie zostały zrobione małe zakupy.

Następnego dnia wszystko zaczęło się od śniadania. Po zjedzeniu posiłku organizowane były przeróżne atrakcje np. jazda na rowerach gra w siatkówkę oraz piłkę nożną. O godzinie 16 po obiedzie uczestnicy wyszli z ośrodka i dostali się na plaże gdzie mieli możliwość pływania na rowerkach wodnych. Wszystkim spodobał się ten pomysł i weseli uczestnicy obozu wypłynęli na jezioro. Po powrocie czekała ich kolacja oraz ognisko gdzie można było upiec kiełbaski. Po tym jakże ciekawym i wyczerpującym dniu wszyscy udali się do pokoi gdzie odpoczywali oraz kładli się spać.

Dzień trzeci zaczął się od zjedzenia śniadania. Potem czekała ich kolejna podróż na plażę była fantastyczna pogoda więc nauczyciele pozwolili na kompanie się w jeziorze oraz opalaniu. Pobyt na plaży trwał 2 godziny. Po tym wszystkim uczniowie powrócili do pokojów i posprzątali je przed wyjazdem. Następnie o godzinie 12:30 odbył się obiad a o godzinie 13:00 uczniowie wsiedli do autokaru i wrócili do domów.

Juliusz Żygadło

 

%d bloggers like this: