Bieg po zdrowie

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie kl. IV a Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu wzięli udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie” opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z ekspertami.

Program obejmował sześć zajęć, które były realizowane podczas godzin wychowawczych. Celem programu było zwiększenie wiedzy uczniów na temat szkodliwości palenia papierosów i konieczności dbania o swoje zdrowie. Niezwykle cenne były zajęcia z zakresu nauki asertywności. Nabyte umiejętności mogą być wykorzystane przez uczniów w przyszłości w celu uniknięcia tytoniowej inicjacji. Autorzy programu zadbali o metody aktywizujące, które zachęcały uczniów do pracy. Jednym z wielu zadań było wykonanie komiksu, który spełniałby rolę poradnika: „Jak postąpić, gdy dorośli, starsi koledzy lub rówieśnicy zachęcają uczniów do palenia?”.

Najlepszy z przygotowanych komiksów został zgłoszony do powiatowego konkursu organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Myśliborzu. Uczennicom naszej szkoły udało się wywalczyć I miejsce i zdobyć tytuł laureata konkursu. Autorkami zwycięskiego komiksu były uczennice: Aleksandra Szawarska, Anastazja Magdij, Aleksandra Galwas, Maja Kryszak, Anna Skwarna, Amelia Szurko i Matyna Wolanicka. Laureatkom gratulujemy sukcesu!

%d bloggers like this: