Bezpieczna droga do szkoły

Kochani uczniowie, drodzy rodzice!

Budowa obwodnicy centrum Myśliborza powoduje spore utrudnienia w komunikacji naszej szkoły z większą częścią naszego miasta. Zwłaszcza teraz, gdy w fazę końcową weszło tworzenie ronda w miejscu dawnego przejazdu kolejowego na skrzyżowanniu ulic 1 Maja i Józefa Piłsudskiego.

W związku z długimi kolejkami do przejazdu i wzmożonym ruchem pojazdów (w tym sprzętu budowlanego) prosimy rodziców o dodatkowe rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Do nauki w formie stacjonarnej wrócili już uczniowie klas I-III, w kolejnych tygodniach stopniowo będą dołączać do nich kolejne klasy (informacja na ten temat w osobnym artykule)

W aktualnej fazie budowy dojście do szkoły od strony miasta odbywa się "lewą" stroną ulicy 1 Maja, następnie chodnikiem wokół ronda od strony dawnego dworca, chodnikiem koło stacji Orlen aż do przejścia dozorowanego przez pracownika szkoły. Dla ułatwienia na poniższe zdjęcie nałożono strzałkę w kolorze żółtym dla proponowanej drogi dla pieszych i rowerzystów:

Dla osób idących od strony os. XX-lecia, czy parku Armii Krajowej przejście dla pieszych wyznaczono przy nowym centrum handlowym Vendo Park, bliżej ul. Królewieckiej, następnie chodnikiem do parkingu przy Dino i dalej wzdłuż ul. Piłsudskiego aż do szkoły. Prosimy uczulić dzieci, by nie przechodziły przez teren budowy bezpośrednio przy rondzie, koło Biedronki!

Dziękujemy autorce zdjęcia, mamie naszego ucznia, pani Annie Zadrodze za udostępnienie swojej pracy na potrzeby zilustrowania bezpieczego dojścia do szkoły :)

Data dodania: 2021-05-11 10:01:17
Data edycji: 2021-05-11 10:04:01