Ambasadorzy życzliwości 2018

23.11.2018r. odbył się  V Szkolny Dzień Życzliwości. Jego organizatorem był Samorząd Uczniowski SP nr 2 w Myśliborzu pod opieką Pani Anny Zabłotnej. W ramach tego święta uczniowie  „Dwójki” wybierali  Szkolnego Ambasadora Życzliwości na rok 2018/2019. Działania poprzedzające wybory podzielone zostały na cztery etapy. Najpierw  każda klasa wybrała swojego  Ambasadora Życzliwości, następnie uczniowie, pracując w tzw. sztabach wyborczych ,przygotowywali   kampanię kandydata. Nadawali mu nazwę, np. Ambasador Szczęśliwego Życia, Ambasador Miłych Słów, Ambasador Uśmiechu itp., wymyślali hasła reklamujące kandydata czy propagujące życzliwe zachowania ( Życzliwi żyją dłużej! Szanujmy innych, a będą szanowali nas! Przepraszam, dziękuję, proszę – te słowa na co dzień na ustach noszę!), przygotowywali plakaty, ulotki i transparenty. Następnie 23 listopada zorganizowali na dolnym i górnym korytarzu tzw. sztaby wyborcze promujące ich kandydata w środowisku uczniowskim. Tego dnia nasza szkoła zmieniła się nie do poznania. Kampania przebiegała bowiem bardzo hucznie. Uczniowie prześcigali się w pomysłach. Aby ich sztaby przyciągnęły uwagę uczniów,  nie zbrakło kolorowych strojów, balonów, babeczek, ciast, cukierków, którymi kandydaci zachęcali swoich potencjalnych wyborców do oddania na siebie głosu. Dużym zainteresowanie cieszył się sztab kl. VI a pod opieką wychowawczyni- Pani Krystyny Smolik. Dla swojej kandydatki- Martyny Wolanickiej uczniowie przygotowali namiastkę prawdziwej wyspy , którą nazwali Utopią. Był więc prawdziwy piasek, palmy i muszle. Chłopcy natomiast ubrani w hawajskie stroje, tańczyli przy akompaniamencie gitary. Wśród młodszych uczniów naszej szkoły na uwagę zasłużyła kampania kl. Ia pod opieką

wychowawczyni –P. Marii Pałki. Wszystkie dzieci ubrane były w niebieskie koszulki, a na nich miały przypięte wierszyki reklamujące ich kandydata- Marcela Siebielca. Duże podziękowania należą się rodzicom, którzy tak chętnie i aktywnie włączyli się w pomoc dzieciom.                                                                                                                                           W wyniku wyborów przeprowadzonych 26 listopada Ambasadorami Życzliwości na poszczególnych poziomach nauczania zostali:

klasy I-III Marcel Siebielec (kl. Ia)

klasy IV-VI Jagoda Jundziłł (kl. 5a)

klasy VII-VIII Zofia Sleigh  (kl. 8b)

%d bloggers like this: