Opublikowany w Harcerskie newsy, Ogłoszenia

Akcja „ZGUBEK” w naszej szkole

Prawdziwą plagą w szkole jest ciągłe gubienie przez uczniów różnych rzeczy. Leżą one później w klasach, gdzie zostały porzucone, potem trafiają do kartonu w szatni… skąd niewiele osób je odbiera. Zwykle problemem nie jest to, że „znalazca” przywłaszcza sobie „znalezisko”, ale to, że nie ma jak skontaktować się z osobą, która rzecz zgubiła, gdyż… rzeczy nie są podpisane.

Rozwiązaniem jest tu ZGUBEK.

Jest to usługa – płatna, ale niewiele… i bardzo prosta w swoim założeniu. Usługa, która doskonale sprawdza się w brytyjskich szkołach:

RODZIC rejestruje się na stronie zgubek.pl i wykupuje pakiet 72 naklejek i 72 prasowanek, które następnie przykleja/wprasowywuje w rzeczy swojego dziecka (lub swoje). Jeśli rzecz gdzieś się zgubi, znalazca widzi nick lub imię i nazwisko (podane przy rejestracji i zakupie), a za pomocą aplikacji odczytującej QR-kody lub strony Zgubka zawiadamia właściciela, że rzecz została znaleziona. Naklejki/wprasowywanki ułatwiają oznaczenie naszych rzeczy – ubrań, piórników, worków na w-f czy pływanie, a jednocześnie umożliwiają bezpłatny kontakt z nami, bez potrzeby wypisywania na rzeczach naszego numeru telefonu! A pakiet 144 naklejek i prasowanek kosztuje niecałe 35 złotych. Jeśli dzięki nim odzyskamy jedną bluzę czy worek ze strojem pływackim, to zakup się zwróci nieprawdaż?

A co do tego mają harcerze?

Harcerze chętnie niosą pomoc, dlatego w szkole działać będą „patrole zgubkowe”, które raz w tygodniu będą odbierać od nauczycieli i pań sprzątających rzeczy oznakowane naklejkami ZGUBKA i wysyłać będą (z pracowni komputerowej) informacje o znalezisku do właścicieli.

Dodatkowo – tylko w październiku dzięki wpisaniu specjalnego kodu możecie Państwo uzyskać zniżkę na zakup pakietu naklejek od Zgubka – zamiast 34,90 zł zapłacicie 29.90 zł. Podczas zamawiania prosimy wpisać kod: 6dhwGTedw.