5C – M. Jundziłł

12.10.2017r.

Drodzy rodzice serdecznie dziękuję za kubek i koszulkę nauczyciela 🙂 Miły upominek.

W czwartek za tydzień spr z j.angielskiego – w dzienniku elektronicznym stoi w tym dniu spr z j.polskiego, ale wiem, że to pomyłka. Na wszelki wypadek zapytam się jutro Pani Wioletty.

Ada B. Chodzi na informatykę w piątki, natomiast chłopcy Bartek T. i Wojtek S. – w czwartki, a w piątki już nie.

Aktualnie przerabiamy:

mnożenie pisemne przez liczby jednocyfrowe – lekcja

mnożenie pisemne przez liczby wielocyfrowe – lekcja

02.10.2017r.

Przypominam, w tę środę zebranie klasowe, godz. 16.00 sala nr 21.

Aktualnie przerabiamy:

25.09.2017r.

Drodzy rodzice, dzieci otrzymały karteczki, proszę wypełnić dane, w tym adresy e-mail, ważne, muszę je wprowadzić aby mogli Państwo uzyskać dostęp do dziennika elektronicznego. Proszę je zwrócić dzieciom, aby mogły je mi przekazać.

Z przyczyn rodzinnych, odwołuje zebranie zaplanowane na tę środę i rajd rowerowy zaplanowany na tę sobotę. Zebranie w środę, godz. 16.00 sana nr 21 ale w przyszłym tygodniu. Zamiast rajdu rowerowego, pizza w ramach „Dnia Chłopaka” w środę za tydzień na godzinie wychowawczej.

Dzisiaj na zajęcia dodatkowe z matematyki chodzi garstka osób – szkoda, darmowe korki. Niestety znowu bardzo widoczny brak znajomości tabliczki mnożenia. Wracam do kartkówek z tabliczki, proszę z dziećmi poćwiczyć.

21.09.2017r.

Drodzy rodzice, garść informacji z dzisiejszej Rady Pedagogicznej.

Prosimy o wpłacanie pieniążków na ubezpieczenie i Radę Rodziców. Ponadto 3 zł od osoby na szczoteczki do fluoryzacji zębów.

Jutro w szkole jest pokaz sportowy, cena biletu wstępu wynosi 5 zł. Dzisiaj się dowiedzieliśmy, stąd tak na ostatnią chwilę.

Jutro rozdam dzieciom karteczki do rodziców z prośbą o uaktualnienie danych. Adresy e-mail proszę wpisywać bardzo wyraźnie. Na prośbę administratora, adresy te mają wprowadzić wychowawcy pod koniec przyszłego tygodnia, lub w sobotę. Zatem dostęp do dzienniczka elektronicznego będą Państwo mieli od pierwszego październikowego poniedziałku.

W przyszłym tygodniu, w środę, zebranie klasowe, godz. 16.00 sala nr 21.

W przyszły wtorek, o godz. 17.00 zebranie trójek klasowych, świetlica szkolna. Proszę aby chociaż jedna osoba uczestniczyła w spotkaniu, ponieważ potem na zebraniu osoba ta jest zobowiązana przekazać ustalenia prezydium Rady Rodziców reszcie rodziców w klasie.

05.09.2017r.

Drodzy rodzice, prosiłem w czerwcu dzieci, mówiłem także na zebraniu, że we wrześniu dokończymy ostatni dział z klasy czwartej -pole powierzchni- prosiłem zatem, żeby dzieci przyniosły ćwiczenia z klasy czwartej, dokończymy temat i dopiero wtedy wejdziemy w pierwszy temat klasy piątej. Proszę zatem, aby dzieci poszukały ćwiczeń z matematyki z klasy czwartej i przyniosły. Potrzebujemy kilku lekcji aby dokończyć tematy.

Witam serdecznie,  już w klasie 5.

Postanowiłem, że poniższe linki do poszczególnych  lekcji w klasie 4 pozostawię „aktywne”. Można sobie przypomnieć, utrwalić itp.

ułamki dziesiętne – pojęcie, zapisywanie

dodawanie ułamków dziesiętnych

odejmowanie ułamków dziesiętnych

ułamek jako część całości – lekcja

dodawanie i ułamków o jednakowych mianownikach

odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach

porównywanie ułamków

zamiana ułamka niewłaściwego na liczbę mieszaną i odwrotnie – lekcja

rozszerzanie i skracanie ułamków – lekcja

mnożenie ułamka przez liczbę naturalną

zamiana ułamka niewłaściwego na liczbę mieszaną i odwrotnie – lekcja

rozszerzanie i skracanie ułamków – lekcja

ułamek jako część całości – lekcja

skala na mapie

okrąg i koło

wielokąty

przekątne i obwody wielokątów

jednostki długości – zamiana – lekcja

dzielenie pisemne – lekcja

mnożenie pisemne przez liczby z zerami na końcu – lekcja

mnożenie pisemne przez liczby jednocyfrowe – lekcja

mnożenie pisemne przez liczby wielocyfrowe – lekcja

odejmowanie pisemne – lekcja

dzielenie liczb z zerami na końcu – lekcja

mnożenie i dzielenie liczb z zerami na końcu – TEST

szacowanie – lekcja

kolejność wykonywania działań – lekcja

podzielność  – lekcja (nas interesuje podzielność przez 2,5,10, 3 i 9

potęgowanie – lekcja

potęgowanie – lekcja, cz.1 – do 5:45

potęgowanie – lekcja, cz.2 – do 4:45

kalendarz i czas – lekcja

kalendarz i czas – cz.1

kalendarz i czas- cz.2

który to wiek? – ale tylko do 4 min. 10 sekundy

O ile więcej/mniej – link – youtube – lekcja

Ile razy więcej/mniej – link – youtube – lekcja

Polecam ten link: „Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia”.