29 września- Dzień Głośnego Czytania

”WSZYSCY CHCEMY, ABY NASZE DZIECI WYROSŁY NA MĄDRYCH,
DOBRYCH I SZCZĘŚLIWYCH LUDZI. JEST NA TO SPOSÓB
–
CZYTAJMY DZIECIOM I ZCHĘCAJMY JE DO CZYTANIA!”

27.09.2019r.  w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.  Z tej to właśnie okazji na wszystkich piątkowych lekcjach w klasach IV-VIII nauczyciele poloniści czytali swoim uczniom fragmenty lektur lub innych ciekawych książek. Do najmłodszych  natomiast udali się uczniowie klasy 8c, którzy zaprezentowali fragmenty przygód dobrze  znanego wszystkim misia- Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Ósmoklasiści rozmawiali również z dziećmi o tym, jak ważne jest codzienne , głośne czytanie. We wszystkich klasach wnioski z przeprowadzonych rozmów były podobne,  a mianowicie: czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca zasób słownictwa i rozwija wyobraźnię.

Na korytarzu szkolnym pojawiła się również gazetka informacyjna dla rodziców, których gorąco zachęcamy do codziennego, głośnego czytania ze swoimi dziećmi.

W.Szybylska

Data dodania: 2019-09-29 15:10:50