Opublikowany w Szkolne wieści

11 LISTOPADA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

11 listopada to dla nas, Polaków jedna z najważniejszych dat w historii, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.
Aby przybliżyć to święto naszym uczniom, prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. Z pomocą nauczyciela uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną, wykonały prace plastyczne – flagi i godło, a także rozwiązywali krzyżówki o tematyce patriotycznej.

Wychowawca świetlicy szkolnej: E. Duda

Opublikowany w Szkolne wieści

W  świetlicy szkolnej o zdrowej żywności, higienie ciała i zasadach dbania o zdrowie

Dnia 08.11.2017r. dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej  gościły Panią pielęgniarkę – Halinę Lichotę. Pierwszoklasiści  przywitali zaproszonego gościa  i z uwagą słuchały, jak pani w ciekawy sposób opowiada o zdrowej żywności – o tym, jak należy o siebie dbać, właściwie odżywiać, zachowywać zasady higieny i zdrowego stylu życia.

Pod koniec spotkania pani pielęgniarka zadała kilka pytań zebranym pierwszoklasistom. Dzieci, udzielając odpowiedzi na pytania gościa, wykazały się  dużą wiedzą na temat zdrowej żywności, zdrowia i czystości. Pani pielęgniarka chętnie odpowiadała na wszystkie pytania. Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy. Dzieci  utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie spożywania zdrowej żywności, celowości przestrzegania zasad higieny i dbania o swoje zdrowie.

Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce  za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą  i dobre rady.

Wychowawca świetlicy szkolnej: Ewelina Duda