Konkurs: Moja flaga biało- czerwona, Orzeł Biały- godło Polski

Z okazji 100- lecia ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ w bibliotece szkolnej odbył się  konkurs plastyczny dla klas I-III pt.

Moja flaga biało- czerwona

Orzeł Biały- godło Polski

Wzięło w nim udział trzydzieścioro czworo uczniów. Mogli oni wybrać jeden z dwóch tematów, a następnie wykonywali pracę dowolną techniką. Celem konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowania znaczeniem symboli narodowych wśród dzieci, popularyzacja wiedzy i świadomość o fladze i godle, czyli najważniejszych symbolach państwa polskiego czy rozwijanie kreatywności  w zakresie technik sztuki plastycznej. Komisja konkursowa w składzie: Maria Pałka (nauczycielka w kl. I-III), Izabela Korzeniewicz ( nauczycielka plastyki) i Wioletta Szybylska (nauczyciel polonista i  bibliotekarz) miała nie lada trudne zadanie, aby wybrać trzy najładniejsze i najciekawsze ilustracje. Okazało się, że pomysłowość i fantazja najmłodszych nie znają granic, a godło Polski i flagę można przedstawić w niecodzienny sposób, używając  np. barwionego na biało i czerwono makaronu, płatków kosmetycznych, suszonych kwiatów, słomy i piór. W związku z dużą ilością interesujących prac komisja wyłoniła dwadzieścioro laureatów oraz przyznała wyróżnienia.

Laureaci
12. Pulwer Jakub IIa
13. Wróbel Nataniel IIa
14. Okwieka Ernest IIc

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się na apelu w styczniu.

Gratulujemy Wam wspaniałych pomysłów !

Organizatorki konkursu:

M. Pałka, W. Szybylska