12 Turniej SZARE SZEREGI za nami!

W piątek, 22 kwietnia, w Szczecinie odbył się 12 Turniej SZARE SZEREGI organizowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Szkoły z województwa zachodniopomorskiego reprezentowały 3-osobowe drużyny. W tej edycji zespoły zmierzyły się z rozległymi tematami historycznymi:

• ogólną wiedzą o Szarych Szeregach,
  • rolą kobiet w Armii Krajowej (w tym życiorysy kilku z nich),
  • postaciami Janusza Korczaka i Stefanii Wilczyńskiej,
  • Armią Andersa - od utworzenia w ZSRS, poprzez ewakuację do Iranu, do walk we Włoszech.

Zespół "FELEK" reprezentujący naszą szkołę składał się z trojga harcerzy z 6 DH "Wszędobylska", byli to: Nela Osińska z kl. 8a, Ola Trzeciak z kl. 7c i Filip Topolski z kl. 6a. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywała p. Joanna Topolska.

Po różnorodnych zadaniach turniejowych nasi uczniowie zajęli wysokie czwarte miejsce! Serdecznie gratulujemy :)

Data dodania: 2022-04-23 21:16:01
Data edycji: 2022-04-27 14:15:46